NA 4 - Manwith Passion Paweł Worobiej WORO

"Na 4"

Obraz olejny wykonany na płótnie 100x70 cm

Obraz „Na 4”,
23 września 1952 roku doszło do pierwszego upadku Rocky’ego Marciano i to w pierwszej minucie, pierwszej rundy pojedynku przeciwko starszemu o 10 lat Jersey Joe Walcottowi. Rocky był liczony po raz pierwszy w swojej karierze, ale podniósł się na „4”. Walcott był faworytem tego zakontraktowanego na 15 rund pojedynku i wszystko wskazywało na to, że pierwszy raz w historii zafunduje Marciano pierwszą porażkę w zawodowej karierze. Tak się jednak nie stało. W trzynastej rundzie bombardier z Brockton wyprowadził cios prawą ręką która trafiła na szczękę mistrza. Walcott padł najpierw na kolana, a następnie całkowicie nieprzytomny na ziemię. To był koniec. Rocky Marciano 23 września został mistrzem świata wagi ciężkiej.
Rocky w całej swojej karierze był krytykowany za umiejętności techniczne oraz za walory fizyczne które na wagę ciężką były niewielkie i skazywano go często przez ekspertów na porażkę. Jedynie czego mu nie brakowało to serca do walki i siły ciosu. Rocky nigdy nie chciał uwierzyć w to, że nie może, mimo że zewsząd był niedoceniany.
Dlatego dedykuje obraz dla tych „niedocenianych”, „przegranych”, „zniszczonych”, „brzydkich”, „głupich”, „grubych”, „chudych” czy „chorych” aby w odpowiednim momencie jeśli to możliwe, wstali na swoje 4.
_______________
Obraz powstał z inspiracji po przeczytaniu jednego z wywiadów Huberta Kęski. Obraz malowany farbami olejnymi na płótnie 100 x 70 cm. Obraz malowany na podstawie zdjęcia.


NA 4 - Manwith Passion Paweł Worobiej WORO
NA 4 - Manwith Passion Paweł Worobiej WORO

Dodaj komentarz