Manwith Passion Paweł Worobiej WORO

Paweł Worobiej pseudonim WORO urodził się 11 lipca 1986 roku w małej miejscowości Nidzica  na Mazurach.

Od 2007 roku jest żołnierzem w służbie czynnej. W czasie swej kariery zawodowej przebywał dwukrotnie na misji pokojowej w Afganistanie.

Wielokrotnie w naszych wspólnych rozmowach, Paweł zaznaczał, że przede wszystkim jest żołnierzem, gdyż najbardziej ceni sobie wartości jakimi jest honor i Ojczyzna. Zaraz po tych wartościach jest Artystą.

Wiele swoich prac łączy z innymi rzeczami, które kocha. Można spotkać dużą ilość dzieł związanych z tematyką wojskową czy bokserską. Dlaczego wojskową? Sądzę, że nie trudno się domyślić. Pytanie, skąd boks? Otóż przez wiele lat Paweł miał sposobność trenować ten sport, co w pewnym stopniu go ukształtowało  i oddał mu część siebie. Należy jednak zaznaczyć, że jego prace nie ograniczają się do wąskiego kręgu tematycznego. Jest otwarty na nowe wyzwania, potrafi nawet stworzyć pełną oprawę graficzną do książek dla dzieci, docierając przy tym także do najmłodszych przedstawicieli naszego społeczeństwa.

Raz zapytałam Pawła, czym dla niego jest pasja. Otrzymałam prostą odpowiedź – formą relaksu, odpoczynkiem od pędu życia. Dodał, iż wręcz należy ją odkryć w sobie i podążać z nią przez życie. Dzięki niej, można mieć chwilę dla siebie. Pęd życia sprawia, że czasem zapominamy jak szybko ucieka czas. Nie chciałaby nigdy obudzić się i zastanawiać, „gdzie przeżył życie”.

Paweł swoje dzieła tworzy na podstawie tego co go otacza i towarzyszy mu w życiu. W swej sztuce zawiera swoje emocje, odczucia, przeżycia, przemyślenia. Wszystko to skłoniło go do otworzenia własnej działalności artystycznej – MANWITH PASSION – dla ludzi z pasją. Motywem przewodnim stało się powiązanie zainteresowań ludzi z twórczością artystyczną. Paweł swoje dzieła w dużej mierze wiąże z tym co kocha – to samo chciał podarować innym – możliwość łączenia tego co kochają z dziełami artystycznymi. Działalność skierowana jest przede wszystkim do ludzi, którzy naprowadzają swój styl życia na kierunek pasji i razem z nią podążają przez życie. Dzięki temu poprzez oryginalność stylu artysty mamy możliwość zakupić obrazy czy przedmioty codziennego użytku. Rzeczy te różnią się od innych tym, iż posiadają duszę, co czyni nas wyjątkowymi.

Na koniec chciałabym pokusić się o pewną myśl do przemyślenia dla każdego – czym jest „pasja”? Dla Pawła formą odpoczynku od pędu życia. Dla mnie poświęceniem się temu, co kocham i wpływa na mój samorozwój. Natomiast kim jest człowiek bez pasji?

Zapraszam do zapoznania się z ofertą oraz kontaktu z artystą – nie pożałujecie.

Przyjaciółka artysty

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.