Kultura w sieci - Stypendium MKIDN
Zakończenie

Rycerze Skórzanych Rękawic – Legendy boksu w sztuce.
Boks to sztuka, jednak sztuka walki. Połączenie „sztuki boksu” i sztuki w znaczeniu kulturowym pozwala na otrzymanie niesamowitego połączenia. Mam nadzieję, że zostało to w pełni udowodnione w ramach Projektu.

W ramach projektu „Legendy boksu w sztuce” zaprezentowano kulturę boksu w formie zbioru kolekcjonerskich czasopism, książek, kart bokserskich, rękawic bokserskich czy unikatowych, oryginalnych obrazów autorstwa Artysty Pawła WORO Worobieja z domieszką znaczących i wnoszących w życie czytelników ciekawostek i historii z dziedziny boksu.  Przybliżono w przyjazny sposób „kulturę boksu” za pośrednictwem „kultury sztuki pięknej”.

Boks jest sztuką walki, która kształtuje charakter i buduje swoją historię. Pięściarze jak i trenerzy przez lata budowali swoje wizerunki, przeżycia, motywowali do walki, wskazywali drogę. Jest nadal dużo historii, które nie są znane światu, a które warto opowiedzieć. Wciąż jest wiele twarzy, które warto uwiecznić na płótnie. Jest wielu zwolenników sportu, jakim jest boks, o którym czytelnicy ciągle chcą zdobywać więcej informacji, szczególnie tych mało rozpowszechnionych.

Niestety czas przewidziany na projekt był dość krótki, by móc w pełni zaprezentować historię boksu, z uwzględnieniem legend boksu. Wykorzystane w projekcie wizerunki znanych osób wyszły spod mojej ręki – Pawła WORO Worobieja. Prezentowane czasopisma, książki, karty itp. pochodzą z mojej prywatnej kolekcji. Mam nadzieję, że rozpaliłem ciekawość wśród fanów boksu oraz zaciekawiłem tych, którzy się tym sportem dotychczas nie interesowali. Mam nadzieję, że zachęciłem do samodzielnej woli poszerzania wiedzy z tej dziedziny. Chętnie pomogę w zgłębianiu tajników wiedzy o boskie – zapraszam do formularza kontaktowego


 

WORO Manwith Passion Paweł Worobiej
„Rycerze Skórzanych Rękawic – Legendy boksu w sztuce”

Zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci.

Dodaj komentarz