Kultura w sieci - Stypendium MKIDN

Rycerze Skórzanych Rękawic – Legendy boksu w sztuce.
Boks to sztuka, jednak sztuka walki. Połączenie „sztuki boksu” i sztuki w znaczeniu kulturowym pozwala na otrzymanie niesamowitego połączenia. Promowanie wizerunków legend boksu w formie zbioru kolekcjonerskich czasopism, historycznych rękawic, czy unikatowych, oryginalnych obrazów autorstwa Artysty Pawła WORO Worobieja z domieszką znaczących i wnoszących w życie czytelników ciekawostek i historii z dziedziny boksu, pozwoli na przybliżenie w przyjazny sposób zarówno „kultury boksu” jak i „kultury sztuki pięknej”.

Boks jest sztuką walki, która kształtuje charakter i buduje swoją historię. Pięściarze jak i trenerzy przez lata budowali swoje wizerunki, przeżycia, motywowali do walki, wskazywali drogę. Jest dużo historii, które nie są znane światu, a które warto opowiedzieć. Jest wiele twarzy, które warto uwiecznić na płótnie. Jest wielu zwolenników sportu, jakim jest boks, o którym czytelnicy chcą zdobywać więcej informacji, szczególnie tych mało rozpowszechnionych. Spotykam dużo kolekcjonerów, pielęgnujących pamięć o historii boksu, poprzez chociażby stare czasopisma bokserskie, wiekowe rękawice bokserskie czy obrazy znanych legend boksu. Jestem artystą, który fascynuje się historią boksu. Kolekcjonuję czasopisma, rękawice bokserskie, spotykam się z jeszcze żyjącymi legendami boksu lub ich potomkami. Co daję od siebie? Tworzę sztukę w formie obrazów na płótnie, plakatów, szkiców. Staram się zdobywać autografy żyjących legend boksu. Uwieczniam na płótnie znane, jak i mniej popularne legendy boksu.

Niezmiernie mi miło poinformować, że mam zaszczyt zaprezentować w ramach Stypendium  Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Legendy boksu w sztuce”.

Serdecznie zapraszam do śledzenia nowo publikowanych wpisów w tematyce oraz dołączenia do funpage na facebooku, gdzie treści będą także prezentowane.


 

WORO Manwith Passion Paweł Worobiej
„Rycerze Skórzanych Rękawic – Legendy boksu w sztuce”

Zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci.

Dodaj komentarz